Biuletyn Informacji Publicznej  Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu  www.wotuiw.torun.pl
Dane
Placówki WOTUiW
Zadania Ośrodka
Status Prawny
Informacje bieżące
Organy
Dyrektor
Struktura Organizacyjna
Informacje o majątku
Statystyki Ośrodka
Strategia rozwoju
Przedmiot Działaności
Inne
Zamówienia Publiczne
Oświadczenia
Archiwa
Sprawdź stan spraw
Serwis
Wyszukiwarka
Redakcja Biuletynu
Instrukcja obsługi
Rejestr zmian
Statystyka odwiedzin
 Przedmiot Działaności strona główna 

Przedmiot Działaności
        

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu powstał w roku 2001 z wydzielenia ze struktury Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego.  Przez  12 lat z małego dwuoddziałowego szpitala i jednej poradni przekształciliśmy się w ośrodek o czterech oddziałach całodobowych, trzech poradniach oraz oddziale dziennym. W roku 2004 powstał pierwszy w kraju i jak dotąd jedyny oddział terapii krótkoterminowej osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, w którym zastosowano model terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Terapia taka stosowana jest tylko w kilku krajach Europy i świata. Ponadto od początku naszej samodzielności funkcjonują całodobowy oddział dla osób uzależnionych od alkoholu i oddział dla narkomanów. W poradniach leczymy osoby dorosłe i młodzież oraz udzielamy także fachowej pomocy osobom współuzależnionym, ofiarom i sprawcom przemocy.

Wysoką jakość usług medycznych świadczonych przez ośrodek gwarantuje nam wszechstronność programów terapeutycznych oraz wykwalifikowana i doświadczona kadra. Przyświeca nam zasada, że cały wysiłek lekarzy, terapeutów i programów terapeutycznych musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta, który znajduje się często w niezwykle trudnej i skomplikowanej sytuacji życiowej.

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu dbając o podwyższenie świadczonych usług wdrożył w grudniu 2004 roku system zarządzania jakością ISO 9001:2009. Przez cały czas naszej działalności modernizujemy i rozwijamy bazę ośrodka. Dzisiaj dysponujemy, wszechstronną, wysokiej jakości ofertą terapeutyczną realizowaną w pięciu oddziałach o łącznej liczbie stu sześćdziesięciu łóżek i trzech poradniach, a wysoko wykwalifikowana kadra gotowa jest na przyjęcie pacjentów z kraju i zagranicy.

Przez cały czas myślimy też o przyszłości i dalszym rozwoju, w zakresie oczekiwanym przez pacjentów i społeczeństwo. Aktualnie staramy się utworzyć oddział dla kobiet uzależnionych od alkoholu w ciąży. W tym celu opracowujemy program i występujemy o środki z funduszy europejskich.


 
Data wprowadzenia informacji 2011-04-18 11:58:20 Informację zaktualizowano 2013-02-27 10:02:58, wprowadzający: Administrator Podmiotoiwej Strony BIP Bilski
wersja do druku